Varlığın Uyanışı (Konya)

Varlığın Uyanışı

xvv
Katılımcı Yorumları

Konya’ya gidemiceğimiz için üzgündüm ve hevesim de azalmıştı açıkçası, tersine yaşadığım en yoğun kamplardan biriydi..kamp öncesi kendimde yüzeye çıkan sorunlar, sorular, sezgiler her neyse hepsi kamp süresince Senem hocam, asistan kardeşlerim Esra ve sevilay ve ruh kardeşlerim kanallığıyla, sistemin Harika düzeni içinde cevaplandı..çok şükür ..bilinç ve enerji düzeyinde ihtiyacım olan Yaradana hizalanmış tüm enerjilerin alanıma aktığını, arındığımı ve şifalandığımı hissettim..dengenin her alanında çalışıldı teşekkürler..Senem hocamın ve tüm kardeşlerimin katkısını hissediyor ve onurlandırıyorum..
BEGÜM UYSAL

Bir 'in Ritmi Varlığın Uyanışı Kampında her AN'ı muazzam farkındalıklarla geçen bu çalışma beni kökten sarstı diyebilirim. Bu dört gün nasıl anlatabilirim hiç bilemiyorum, anlatılması, kelimelerle ifadesi çok güç, keşke kalbimi, ruhumu hissedebilseniz. İç dünyamın yığma taşlarla dolu olupta, her bir çalışmada, bilgide, her bir An daki farkındalıkla yerle bir olduğu sonrada yavaş yavaş yerine oturduğu hissetmek, görmek ve farkına varma bu içsel süreç yolculuğum da bana büyük bir güç verdi. Çalışmalar sonrası kendimi daha bir anlamlı ve huzurlu hissediyorum. İnsanın kendisini anlaması, görebilmesi ve dinlemesi çok kuvvetli bir duygu. Bunu sağlayan bu yolculukta rehberim olan Senem Hocam'a , şükranlarımı sonsuz sevgimi sunuyorum. İyiki varsınız...Kampta bu çalışmada birlikte olduğumuz çok değerli arkadaşlarıma katkılarından dolayı da çok teşekkür ederim. Bizi seviyorummm...
NURTEN GÜNDÜZ

Merhaba,
Öncelikle hepinize kocaman sarılıyor ve şükürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.
Eğitim sırasında da bahsetmiştim, evren karşıma iki ay boyunca Konya'yı çıkarmıştı. Bunun üzerine karşımda bu eğitim belirdi, "Konya" diyordu. Ben daha adını ve içeriğini okumadan kendimi kaydolmuş buldum. Eğitimin tam adı Varlığın Uyanışı idi, buna idrakım eğitimin ikinci günü oluştu. Tek bu eğitim için değil sözlerim, tarafınızca verilen tüm eğitimler için konuşuyorum, bireyi kalp merkezinde toparlayarak bütünsel bir bakış ile onu Yaradan'a hizalıyorsunuz. Bu hizalama kalpten kalbe yapılan aktarımlar ile ilmik ilmik bireyin tüm bilişine işleniyor. Tam da bu sebeptendir ki evren ve sistem tarafından destekleniyorsunuz. İhtiyacı olanı şifanın kaynağına çekiyor ve çekerken de ona kalbinin sesini dinle diyorsunuz. İşte bende henüz eğitimin 2. günü anladım ki varlığın uyanışı kalp sesini dinlediğinde başlıyor ve unutma diyor evren kalbinin içerisinde.
Sevgili Esra ve Sevgili Sevilay, tarafınızca yapılan çalışmalar ve meditasyonlar o kadar akıcı, berrak ve destekleyiciydi ki tüm grubu değiştirip dönüştürdü. Varlıklarınızdan gelen Yaradan bilişi, teslimiyet, güven, kalp açıklığı ve hizmet aşkı tüm bedenimi sardı, iyileştirdi ve dönüştürdü. Hizmetiniz kutsansın, şükürler olsun.
Sevgili Senem Abla, şükür doluyum. Bedenlerimiz Türkiye'nin dört bir yerindeydi ancak kalpler Konya'da ve tek kocaman bir kalpti. Bunu mümkün kılabilmek herkesin harcı değildir. Bir Senem Kayacı sözü vardır. " Herkes kalbinin kabı kadar vardır." İşte o kabı bilen her şeyi mümkün kılandır. İyi ki varsın.
Sizin için de uygunsa, genel olarak eğitim ve akıştan biraz bahsetmek istiyorum.
Eğitimin video konferans şeklinde yapılması hiç bir negatif etki yaratmadı. Tam tersine çok yoğun ve dönüştürücü oldu. Sebebi temas olmadan sadece hisler ve kalpler işin içindeydi. Bu da bence müthiş bir deneyim ve hizmet.
Tarafımıza verilen program eksiksiz gerçekleştirildi. Belirtilen saatte herkes bilgisayar başındaydı (katılımcılar dahil). Hiçbir aksama olmadı. Bu eğitimin de müthiş bir şekilde desteklendiği gösteriyor.
Kendi adıma ilk günün meditasyonu bende direnç yaratsa da, bu direncin altında yatan inancı bulmamı sağladı. Bu sebeple özellikle belirtmek isterim Sevgili Sevilay ve Sevgili Esra'nın meditasyonları çok güçlü ve dönüştürücüydü. Bunun için de ayrıca varlığınıza ve rehberliğinize şükran.
Bunların yanında, eğitimin adının Konya olmasından dolayı Varlığın Uyanışı ile ilgili Mevlana ve Şems'den kendi hayatları ile ilgili örnekler verilerek ilham kanalı genişletilebilir ve uyanış ile ilgili onların özlü sözleri varlık uyanışlarını taçlandırabilir diye düşünüyorum.
CANSIN RAZBONYALI

Merhabalar,
Bir’in Ritmi Programının ikinci durağı olan Varlığın Uyanış Kampını coşan kalplerimizle, bir ve bütün olarak minnetle ve şükürle tamamladık. Tek titreşimde buluşmak, fiziksel bedenimizde tezahür eden varlığımızı dengelemek, ruhsal sorumluk alanını anlamak, hayat amacını bulmak ve anlamak , sevgiye geçit olmak ,gölgelerimizi ve maskelerimizi tespit etmek, dişil enerji ve eril enerjinin içimizdeki tezahürü, dengelenmesi gereken yerler ,spritüal disiplin nedir nasıl kazanılır gibi bir çok alanda çalışarak zihnimizi, bedenimizi ve kalplerimizi şifayla doldurduk, kalplerimiz Bir’in ritmiyle attı.
Varlığına ve rehberliğine her zaman sonsuz şükran duyduğum başta Senem Kayacı hocam olmak üzere ,kalplerini sevgiyle açan ve her daim bizi destekleyen güzeller güzeli Esra ve Sevilay’a ve bu yolu birlikte yürüdüğümüz ,derinden paylaştığımız tüm katılımcı kardeşlerime çok çok teşekkürler ediyorum.
İyi ki birlikteyiz.
3.Etap Göbeklitepe de buluşmak üzere
BİRSEN BAYRAKTAR

Anladım ki, bir ağaç köklerini derine saldıkça koruduğu sadece kendisi değilmiş.
Toprağı koruyormuş, yer altındaki suyu, kökleri sağlamlaştıkça uzayan dallarıyla nice canlara yuva olup, gölge olup, gıda oluyormuş.
Yeryüzünün tüm varlıklarıyla dünya ana arasındaki bağ buymuş.
Kök sağlamsa, insanlık da hissediyormuş Toprak Ananın Canını.
Köklenmeye gelişimi anladım.
Bir zamanlar çok seviyorum her yarattığını Allah’ım, canları acıdıkça canım acıyor, bu yürek buna nasıl dayansın deyişimdeki cahilliğimi ilmek ilmek eğitişinle, o zamanlar acı çeken çocuğa sarıldım, sana söz Allah’ın izniyle sana bu yüreği taşımayı anlatacağım deyip, sarıldım sarmalandım.
Toplandık birbirimizde.
Aşkımı anladım.
Naif ve kırılgan görünen bir salkım söğüdün, en kuvvetli rüzgarı nasıl da o iğne oyası dallarından geçirip hoş bir melodiye çevirdiğini ve sonrasında gene o zarafet üzere nasıl da dimdik dikildiğini, esnekliği anladım.
Oldum değil, yoldum demekteymiş maharet. Bilmiyorum kurbanına tutunup atalete kapılmadan, bildim kibirine düşmeden bir süspansiyon kurmayı; bilgiyle dolmanın, kendinle çalışmanın ve birşeyi öğrenme vakti geldiğinde hiçbir şey bilmiyormuşcasına öğrenci olmanın katkısını anladım.
Güzel kardeşlerime minnettarım,
Sizi seviyorum.
Asistanlık yaparak bizleri destekleyen Esram ve Sevilayım, hizmetiniz kutsansın,
Sizi seviyorum.
Ve Sevgili Senemim, rehberimin sen olması bir onur. Yolumuzu kesiştirene şükürler olsun, Yoldaşlığımız daim olsun.
Seni çok Seviyorum.
Ben hazırım.
Yolumuz açık olsun.
RUKİYE PARLAK

Normalde kampın online olacağını duyunca, kendimden dolayı tedirgin olmuştum. İşitselden daha çok görsel biri olarak, online ortamlarda dinlemekte zorlanabiliyorum.
Öyle bir kamp geçirdik ki, dinlemekte zorlanmak bir yana 5 duyumla Konya'da çemberimizde yaptık sanki tüm eğitimi, her bir meditasyonu... Bu deneyim bana Bir olunca, Bir'in Ritminde buluşunca zaman ve yer kavramı olmadığını çok güzel hatırlattı.
Mardin kampından bugüne tüm içselleştirdiğim bilgiyi, bu kez varlığımda hissettim. Bilginin bilince, sonra kalbe akıp varlıkla Bir olmasını deneyimliyorum. Kampın bu muazzam akışı için, sevgi dolu rehberliği için Senem Hocam'a ve muazzam destekleri için Esra ve Sevilay'a tüm kalbimle teşekkür ederim.
ŞÜKRAN ZEYNEP MAKASCI

İçinde yer almaktan keyif aldığım çok güzel bir online kamp akışıydı.
Senem Hoca'ya, Esra’ya ve Sevilay'a çok teşekkür ederim, hizmetiniz kutsansın.
Görüşmek üzere sevgiler
EMRA YÜKSEL

Varlığın uyanışı kampı daha önce Senem Hocamla birlikte olduğum her kamp gibi çok güzel ve çok faydalıydı. Ruhumda ve aklımda pek çok yere dokundu, sorularım şefkatle cevaplandı. Bir'in Ritmi ile atan kalbim yeni çiçeklere yuva oldu. Birimden bütüne her varlığa şifa olmasını diliyorum. Her şey için Senem Hocama, emeği geçen Esra ve Sevilay kardeşlerime, varlığıyla değer katan katılımcı kardeşlerime şükran doluyum🙏🏻
ASLIHAN DEMİRHANÖZ

Ben biliyordum zaten eşsiz olacağını 🙂 her şey müthiş hizmetiniz harikaydı teşekkür ederim milyon kere. Tek isteğim biraz daha Şems ve Mevlânaydı. Rehberlikle yapıldığı için meditasyonlar bisey de diyemiyorum:) öyle yada böyle ben çok sevdim bizi. Kocaman kalp
PINAR NİŞANCI

NOT: Program İçeriği ve Tarihleri Senem Kayacı Tarafından Değiştirilebilir. Eğitimin Tüm Hakları Saklıdır.